Rapid Spaceback

Konfor

SKODA Rapid Spaceback, konfor, işlevsellik ve emniyet seviyesini daha da ileriye taşımak için çok sayıda teknolojik özellik sunmaktadır.
Gösterge tablosu
Gösterge tablosu, direksiyon simidinin arkasındaki geleneksel konumunda bulunur ve bu konumun, çeşitli araştırmacılarla sürücünün bakış açısına göre en uygun lokasyon olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca gösterge tablosu, sade ve belirgin stili ile gövde tasarımını tamamlar.??
Sesli arka park sensörleri
Engele olan uzaklık, arka tamponda yer alan ultrasonik sensörler tarafından ölçülür. Ardından, sürücü sadece sesli değil aynı zamanda Swing radyo ekranından görsel olarak uyarılır. Engel ile araç arasındaki mesafe azaldıkça, ses sinyalleri arasındaki süre kısalır. Yaklaşık 30cm kaldığında, kesintisiz bir uyarıya dönüşür.? ??
Climatronic klima
SKODA Climatronic iklim denetimi sistemi, aracın kabininde otomatik olarak sağlanan stabil sıcaklık konforu sunmaktadır. Climatronic, kabine beslenen havanın sıcaklığını, yönünü ve hızını izlemek ve ayarlamak için çeşitli sensörler ve bileşenler kullanır ve Rapid Spaceback'in iç mekan sıcaklığındaki değişimleri algılayarak kendiliğinden gerekli aksiyonları alır.? ???
Sabit hız kontrolü
Sabit hız kontrolü sayesinde mevcut hızınızı kaydedebilirsiniz ve sabit hızınızla gaz pedalına dokunmadan sürüşünüze devam edebilirsiniz. Debriyaj veya fren yapma durumlarınızda hız sabitleyici devreden çıkarak aracı tekrar sizin kontrolünüze geçirir. 
Vites değişimi önerisi
Doğru vites tercihi, yakıt tasarrufu sağlarken konforunuzu da artıracaktır. Daha düşük motor devri,  yakıt tüketimi değerlerine ulaşmanız için vites değişimi önerisi gösterge tablosunda bulunan bilgi ekranında karşınıza çıkacaktır. Ekranın sağ üst köşesindeki simgeler seyir halindeyken sizi, doğru viteste olduğunuz, vites yükseltmeniz gerekliliği veya düşürmeniz gerekliliği konusunda uyarır.
Yokuş Kalkış Desteği

Yokuş Kalkış Desteği, Rapid Spaceback'in geri kayma riskini ortadan kaldırarak aracınızı kolayca hareket ettirmenizi sağlar. Yokuşun eğimi %5'in üzerinde olduğunda, hem ileriye hem de geriye doğru sürüşte otomatik olarak devreye girer.

Elektrikli camlar
Hem ön hem de arka camlar sürücü tarafından konforlu bir şekilde kontrol edilebilir.??

Bilgi ve Eğlence Sistemleri

Yol bilgisayarı ekranı
Merkezi çok fonksiyonlu ekran (MDF), saat, vites değişimi önerisi, yol bilgisayarı, kilometre sayacı (günlük ve toplam), yakıt tüketimi, vs. gibi çeşitli yol bilgisayarı fonksiyonlarını görüntüler. Ekran krom çerçeveyle dekore edilmiştir.
Maxi DOT bilgi ekranı
Merkezi Maxi DOT ekran, sürücüyü çeşitli yol bilgisayarı fonksiyonları, dış sıcaklık, güncel saat ve kat edilen mesafe (günlük ve toplam) konusunda bilgilendirir. Ayrıca, aracın elektronik sistem ayarlarını değiştirmenize veya hararet ve yakıt seviyelerini analog göstergelerden izlemenize olanak sağlar.
Zengin eğlence ve bilgi
Bir aracı sürmeyi mümkün olduğunca emniyetli ve konforlu hale getirmek, her zaman SKODA mühendislerinin en önemli hedefi oldu. SKODA Rapid Spaceback, maksimum derecede güvenlik sunmak için üstün güvenlik donanımları sunmaktadır. 
Swing radyo
Özel tasarımı, Swing radyonun tipik özelliği olarak ortaya çıkıyor. Hıza bağlı ses seviyesi kontrolü, pek çok kullanışlı özelliğinden biri. Yüksek hızlarda yol alırken ses seviyesi otomatik olarak yükseliyor ve yavaşladığınızda ilk ayara geri dönüyor. Swing radyo, Aux-in harici ses girişi (3,5 mm jak) sayesinde harici ses aygıtlarından (örneğin: MP3 çalar) müzik dinlemeye olanak sağlıyor.
GSM II telefon montajı
GSM II handsfree sistemi, bir cep telefonuna bağlandığında, seyir halinde konforlu ve emniyetli telefon kullanımı sağlamak için kablosuz Bluetooth teknolojisinden yararlanıyor. Aynı zamanda, A2DP ses akışına olanak sağlıyor, biri cep telefonu ve diğeri de harici ses aygıtları için olmak üzere, iki Bluetooth kablosuz bağlantısını eş zamanlı olarak sürdürebiliyor.?
Aux-in (Harici giriş), USB
USB veya 3,5 mm jak uçlu ses kabloları için çıkışları bulunan mobil aygıtlardan müzik çalınması amacıyla, Swing radyo ile birlikte araca harici ses ve USB girişi eklenebilir. Konektörler, vites kolunun önünde, mobil aygıt veya telefon için konfor sağlayacak bir konumda yer alan saklama bölmesinin yakınındadır. USB çıkışlı aygıtlar, bağlantı kurulduğunda şarj olmaya başlar ve radyo ekranından kontrol edilebilir

Performans

Rapid Spaceback, üç adet benzinli ve iki adet dizel motor ile sunulmaktadır. Bu gelişmiş motorlar, 75 ile 122 HP arasında güç üretirken sadece, 4,4 ile 5.8 l/100 km arasında yakıt tüketmektedir.

Çevre Dostu Teknolojiler

SKODA Rapid Spaceback, daha yüksek performansı daha düşük tüketim ve emisyonlarla birleştiren modern TSI ve TDI motorlarla donatıldı. Rapid Spaceback'in turboşarjlı motorları (DSG otomatik şanzımanlı 1,6 TDI/90 HP motor seçeneği hariç), tüketim ve emisyon değerlerini daha da azaltmak için Green tec motor teknolojisinden faydalanmaktadır.?
Düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerle paradan ve zamandan tasarruf edin. Daha fazlası...
Özel lastikler Düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerin kullanılması, hem yakıt tüketiminin hem de emisyonların azaltılması için basit bir çözüm. Düşük dönüş direnci, farklı bir lastik bileşiği, özel olarak tasarlanmış bir sırt deseni ve daha yüksek önerilen hava basıncı ile elde ediliyor. Bu nitelikler aynı zamanda lastik ömrünü uzatıyor. Lastiklerin daha nadir değiştirilmesi sadece para tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda doğayı da koruyor.
Düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerle paradan ve zamandan tasarruf edin. Daha fazlası...
Vites değişimi önerisi Doğru vites tercihi yakıt tasarrufu sağlamar ve aynı zamanda sürüş konforunu artırır. Daha düşük motor devri, daha düşük yakıt tüketimi ve daha sessiz çalışan motor anlamına gelir. Vites değişimi önerisi, gösterge tablosundaki ekranda görüntülenir. Ekranın sağ üst köşesindeki simgeler, doğru vitesin seçildiğini belirtir veya vites yükseltmeyi ya da düşürmeyi önerir.
Konforlu ve çevre dostu Daha fazlası...
DSG otomatik şanzıman Yedi ileri DSG (Doğrudan Geçişli Şanzıman) otomatik şanzıman, hem manuel hem de sıradan tork konvertörlü otomatik şanzımanın avantajlarını bünyesinde toplar ve dezavantajlarını ortadan kaldırır. DSG hızlı ve kesin vites değişimine olanak sağlar ve aynı zamanda yüksek konfor ve daha düşük yakıt tüketimi sunar.
Green tec - düşük CO2 emisyonları Şehir içi sürücülerinin yakıt tüketimini ve emisyonları azaltması için harika bir yol. Daha fazlası...
Green tec - düşük CO2 emisyonları Green tec, yakıt tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasına yönelik bir dizi opsiyonel teknolojiden oluşur. Daha düşük tüketimin ve CO2 emisyonlarının temelini turbo şarjlı 1,2 TSI, 1,4 TSI ve 1,6 TDI motorlar oluşturur. İzlenen değerlerdeki düşüş, Star-Stop sistemi, fren enerjisi geri kazanma ve düşük yuvarlanma dirençli lastikler kullanılarak sağlanır.
Devir ekonomi devri Daha fazlası...
Start-Stop sistemi Araç hareketsiz durumdayken, motor çalışmayı sürdürmektedir ancak, aynı zamanda yakıt tüketmeye ve çevreyi kirleten maddeleri açığa çıkarmaya devam eder. Bu nedenle, Start-Stop sistemi araç durduktan sonra motoru otomatik olarak durdurur ve motorun yakıt tüketimini azaltır. Sürücü belirli bir süre aracı sürdükten sonra durursa, vitesi boşa alırsa ve ayağını debriyaj pedalından çekerse, motor otomatik olarak kendini durdurmaktadır. Sürücü aracını vitese geçirmek için debriyaj pedalına bastığı anda ise kendini durduran motor tekrar çalışmaya başlamaktadır.
Frene her bastığınızda ve yavaşladığınızda aracınız için enerji üretirsiniz. Daha fazlası...
Enerji geri kazanımı Enerji geri kazanımı, kinetik enerjiyi yeniden kullanılabilir elektriğe dönüştürür. Motor freni sırasında, alternatör tarafından elektrikli aksama elektrik beslenir ve akü şarj edilir. Bu özellik, diğer şekilde bu görevler için harcanacak olan yakıttan tasarruf edilmesini sağlar. Araç hızlanırken veya sabit hızla yol alırken, aküde depolanan elektriği kullanır ve alternatör bu modda daha hafif yükle çalışır. Yakıt ihtiyacı, daha düşük güç seviyesine uyarlanır ve bu da daha düşük yakıt tüketimi sağlar.