Rapid

Geniş hacim

1.428 mm genişliğindeki kabin ve arka koltuklardaki uzun diz mesafesi ile uzun yolculuklar bile konforlu hale geliyor. 530 litrelik bagaj hacmi ise, arka koltuklar yatırıldıktan sonra 1.490 litrelik boyutlara ulaşabilmektedir.
Aile boyu bagaj
Hatchback araçlara özgü bagaj kapağı kullanımı, Rapid Sedan mükemmel bir fonksiyonel özell,k kazandırır. Bu sayede elde edilen geniş yükleme eşiği ve 530 litrelik hacim ulaşılması güç bir yükleme alanı yaratırken, arka koltuk sırtlıkları yatırılarak bu hacim 1.470 litreye çıkartılabiliyor. Birçok Simply Clever özellikle de bagaj, günlük kullanım için çok daha fonksiyonel hale getiriyor. Bunlardan sadece birkaçını saymak gerekirse: kancalar, fileler veya arka koltuk arkalıklarının arkasındaki paket rafı saklama noktası. 
Yolcular ve bagaj için geniş hacim
Rapid'in tüm koltukları, konforlu yolculuklar için tasarlanmıştır. Ön koltuklar, virajlarda sürücüye ve yolcuya yüksek oranda yanal destek sağlamak için yüksek yan dolgulara sahip.??
Sizin zevkinize göre tasarlandı?.
Üst kısım, her zaman ön cama yansımayı azaltmak için mat siyahtır, ancak alt kısım, donanım seviyesine bağlı olarak gri, bej veya siyah olabilir. Ambition donanım seviyesi ve üzeri için Grafit Metalik, Eskitilmiş Gümüş, Piyano Beyazı ve Piyano Siyahı dekoratif kaplamalar mevcuttur.
Ekonomik ve birinci sınıf yolculuk
Aracın 2,602 mm uzunluğa sahip dingil mesafesi, diğer özellikleriyle birlikte, kabin alanının optimum biçimde kullanılmasına olanak sağlıyor. Arkadaki yolcular, bu sınıftaki en iyi diz mesafesinin (64 milimetre) ve en iyi baş üstü mesafesinin (972 milimetre) keyfini çıkarıyor.
Eşyalarınızın tamamı için yer var.
Rapid, SKODA?nın otomobilde sürücü ve yolcular için hayatı kolaylaştıran çözümler üzerine yoğunlaştığının canlı bir kanıtıdır. Mekan konsepti ön koltuk arkalıklarındaki cepler, kapılardaki şişe tutucular veya arka koltuklar arasında konumlanmış ve kolay erişilebilen bardak tutucusu gibi birçok saklama yeri ile ustaca tamamlanmıştır.

Simply Clever saklama bölmeleriKüçük değerli aygıtlarınızı koymak için kullanışlı yer. Daha fazlası...
Multimedya cihazı yuvası Her zaman bir yolculukta cep telefonunuzun veya multimedya oynatıcınızın sağa sola kaymasını nasıl önleyeceğinizi mi düşünüyordunuz? O halde bu ?Simply Clever? özellik sizin için ? bir viraja ne kadar hızlı girerseniz girin, tutucu değerli multimedya aygıtlarınızı erişilebilir ve göz önünde tutar.
Bagajı temiz ve düzenli tutmanın harika bir yolunu bulduk. Daha fazlası...
Sabitleme kancaları bulunan file sistemi Opsiyonel olarak sunulan sabitleyici file, küçük nesnelerin hareket etmesini önlüyor. File sistemi, bagajın arkasına ve yanlarına sabitlenebilen iki dikey fileden ve taban için bir yatay fileden oluşuyor. Her iki dikey file de çift katlı ve 1,5 kg'ye kadar olan küçük nesneleri taşıyabiliyor.
Çantaları bagaj bölmesindeki kancalara asarak kolayca taşıyın. Daha fazlası...
Çanta kancaları Yanlarda yer alan iki adet kanca, Rapid'in bagajının harika uyarlanabilirliğine ve kullanışlılığına katkı sağlıyor.
Bu akıllı çözüm, şapkalığı arka koltukların arkasına yerleştirmenize olanak sağlıyor. Daha fazlası...
Şapkalık saklama noktası Bagajı tavana kadar kullanmayı planladığınız durumlarda, öncelikle şapkalığı sökmeniz gerekir. Şapkalığı evde bırakmak veya onunla ne yapacağınızı düşünmek yerine, basit bir şekilde arka koltukların arkasına yerleştirebilirsiniz. Bu durumda şapkalık asgari oranda bagaj alanı kaplar ve yüksek eşyalar indirildikten sonra hemen kullanılabilir.
Eşyalarınızı emniyetli ve kolay ulaşabileceğiniz bir yerde saklamanıza yardımcı oluyor. Daha fazlası...
Ön koltuklardaki fileler Ön koltuk sırtlıklarının yanlarındaki saklama cepleri, Rapid'in yolcularının kolay ulaşabilecekleri bir yerde tutmak isteyecekleri cep telefonu, cüzdan, vs. gibi her türlü eşyayı saklamak üzere tasarlandı.
Hem zarif hem de kullanışlı. Daha fazlası...
Çift taraflı bagaj halısı Rapid'in bagaj bölmesinin boyutları ve esnekliği, pek çok farklı kullanım amacı için çok uygun. Opsiyonel olarak sunulan Çift Taraflı Bagaj Halısı kaplamanın bir tarafı gündelik kullanımınız için halı kaplama, diğer tarafı ise kolayca temizlenebilen su geçirmez yüzeye sahiptir.

Bagaj Hacmi

Bagaj bölmesi, 530 litrelik hacim sunuyor ve arka koltuk sırtlıkları yatırılarak bu hacim 1490 litreye çıkartılabiliyor.

Ölçüler

Kompakt bir gövde içerisinde tüm aile için geniş alan ve bagajları için yeterli hacim, SKODA Rapid'in en önemli nitelikleri arasında yer alıyor. Rapid'in bagajı 530 litrelik hacmi ile yüksek kapasite sunarken arka koltuklar yatırıldığında, azami bagaj hacmi 1470 litreye yükseliyor.